Вернуться на главную Російська версія Англійска версія
Офіційний портал
ОСББ: що це таке? 
        Миколаївська Міська Рада
3 березня 2015
Офіційний портал Миколаївської Міської Ради
 
 

Запрошуємо Вас телефонувати на «гарячі лінії», які проводяться керівниками та спеціалістами структурних підрозділів департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради
Про намір передати в оренду об’єкт комунального майна
Порядок дій населення під час проведення евакуації
Про намір зміни тарифів на послуги з вивезення ТПВ та послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій шляхом коригування вказаних тарифів
Першочергові дії персоналу підприємств, установ та організацій у разі вчинення терористичних або диверсійних актів
Що означає режим надзвичайної ситуації та підвищеної готовності?

   продивиться всі оголошення
   Які гуртки чи секції відвідують ваші діти?
музичні

художні

спортивні

на це не вистачає коштів

не відвідують, адже в школі велике навантаження

   результати

ОРІДУ НАДУ

    ОСББ: що це таке?
    Як створити ОСББ?


Що таке ОСББ ?

Житлова сфера – це найважливіша складова всього міського господарства, від стану якої значною мірою залежить соціальна і політична ситуація як у місті, так і у державі.

Український уряд визнає великі недоліки будинків, в яких живе більшість громадян. Більшість мешканців все ще сподівається, що держава, міська влада все-таки винайде кошти для проведення капітального ремонту їх будинків. Змінився час. Змінилася структура власності в житловому фонді. Неможливо, яке б не було бажання, зберігати стару систему управління будинками. Тому головним напрямком реформування житлового фонду є створення в багатоквартирних будинках об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Їх поява сприятиме розвитку ринкових відносин у житлово-комунальній сфері, що в свою чергу, сприятиме підвищенню рівня якості надання послуг.

Так що ж таке об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і які в нього цілі?

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - це самостійна юридична особа, яка може бути створена в окремому будинку будь-якої форми власності власниками жилих приміщень (тобто з числа тих, хто приватизував або придбав квартиру), а також власниками нежилих приміщень, задля сприяння використанню їхнього власного майна та належного управління, утримання і використання спільного неподільного та загального майна.

Ціллю створення ОСББ є збереження свого власного майна, безпечне проживання для себе та своїх дітей, комфорт та чистота місць загального користування, ефективне утримання та використання спільного майна, отримання житлово-комунальних послуг належної якості, використання платежів на потреби саме свого будинку, забезпечення захисту прав членів ОСББ та дотримання співвласниками своїх обов’язків, виховання ефективного власника житла.

Сам процес створення об’єднань сприяє формуванню добросусідських стосунків між мешканцями, розширюються можливості постійного спілкування з вирішення різних питань, оскільки всі беруть безпосередню участь в управлінні будинковим майном.

ОСББ мають механізм для вирішення проблем спільного проживання у будинку, мають можливість набагато покращити його фізичний і технічний стан та умови проживання в ньому. Об’єднання здатні вирішувати спільні проблеми мешканців, відстоювати спільні інтереси, зокрема в суді. Вони можуть отримати кредит у банку на проведення ремонту, встановлення лічильників та на енергозберігаючі заходи.

Членом ОСББ може бути фізична чи юридична особа. Доречно зазначити, що при його створенні власники приміщень (жилих або нежилих) не втрачають свого права власності на них. Крім того, членство в об'єднанні співвласників багатоквартирного будинку є суто добровільним. Воно може набуватися або одночасно зі створенням об'єднання, при проведенні установчих зборів, або після його створення, у будь-який момент, індивідуально, на основі письмової заяви. Ніхто не може бути примусово „загнаний” в ОСББ, але якщо в вашому будинку воно створено, вам доведеться з ним співпрацювати. Адже ви живете у цьому будинку, а він потребує повсякденної уваги. Його необхідно належно експлуатувати, робити профілактичні і капітальні ремонти тощо. Одним словом – доглядати. І хтось мусить це робити.

Як можна зрозуміти, основна діяльність ОСББ полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном, належне утримання будинку і прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг відповідної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

Кожне ОСББ має свою назву і відповідно, як будь-яка юридична особа, печатку із своїм найменуванням, розрахункові рахунки в установах банку, а також інші необхідні реквізити (наприклад, зареєстрований логотип, офіційні бланки, штампи тощо). Воно здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства і власного Статуту. Від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов'язки, виступає позивачем та відповідачем у суді і відповідає за своїми зобов'язаннями тільки коштами і майном об'єднання, а не майном своїх членів.

Законом встановлено, що ОСББ є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об'єднання. Цей статус дає йому пільги по сплаті податків на прибуток і на додану вартість. І хоча, для забезпечення власних потреб, ОСББ може здійснювати господарську діяльність, доходи отримані від неї мають направлятись лише на утримання або ремонт будинку.

Кожний член об’єднання має лише один голос, незалежно від площі та кількості квартир або приміщень, що перебувають у його власності. Вищим органом управління ОСББ є Загальні збори його членів. На них обираються Правління, яке здійснює поточне управління справами об’єднання і ревізійна комісія або ревізор об'єднання. Члени ОСББ самостійно приймають рішення щодо форми управління будинком і встановлюють розмір платежів для забезпечення його експлуатації (іншими словами – встановлюють квартирну плату). Управління будинком може здійснюватись безпосередньо об’єднанням або іншою юридичною особою, якій ОСББ делегує функції управителя, відповідно до договору між ними.

Перші ж об’єднання співвласників з’явились в нашому місті в середині 90-х років. З 1996р. по 2000р. пройшла перереєстрація біля 100 будинків житлово-будівельних кооперативів в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Кілька десятків будинків вирішили „піти у власне плавання” і відмовитись від послуг ЖЕКів. До речі, міська влада надає таким об’єднанням всебічну підтримку.

На початку 2006 року декілька об’єднань вирішили об’єднатись задля вирішення спільних питань, координації своєї діяльності і обміну досвідом. Ними була створена Асоціація об'єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Миколаєва (голова правління асоціації - Рєпін Олександр Володимирович). Основною метою діяльності Асоціації є представлення спільних інтересів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Миколаєва, обмін досвідом, задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих та інших інтересів членів Асоціації. Членом Асоціації може стати будь - яке ОСББ міста.

Стимулювання створення ОСББ

Одним із завдань Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки є посилення впливу мешканців будинків на умови свого проживання та якість  обслуговування житла шляхом стимулювання створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Протягом останніх років одним з першочергових пріоритетних напрямків роботи виконавчих органів міської ради визначено створення ОСББ.

Створення ОСББ в місті Миколаєві  розпочалося з 1996 року, але це створення відбувалося, в основному, за рахунок перереєстрації ЖБК в ОСББ та в будинках-новобудовах. З 2004 року мешканці будинків комунальної власності міста почали створювати в своїх будинках ОСББ: 2004 рік – 4, 2005 рік – 9, 2006 рік – 8, 2007 рік – 8, 2008 – 7, 2009 – 8, 2010 – 9, 2011 – 2,  2013 – 3.   За  станом на 01.01.14 в місті налічується 290 ОСББ, в тому числі 58 об’єднань створено в будинках комунальної власності міста.

Основними причинами повільного створення ОСББ в будинках міської комунальної власності є недостатня обізнаність мешканців будинків з цих питань, відсутність ініціативних мешканців, які мають бажання взяти на себе повноваження та відповідальність по управлінню будинком (більшість будинків потребують капітального ремонту), недосконалість існуючої законодавчої бази.

Згідно статті 24 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» колишній власник, на балансі якого перебував багатоквартирний будинок до передачі на баланс об’єднанню, бере участь в організації та фінансуванні першого після передачі на баланс капітального ремонту будинку відповідно до законодавства.

Діюча програма реформування та розвитку житлово-комунального господарства   м. Миколаєва на 2010-2014 роки передбачає проведення капітального ремонту  житлових будинків ОСББ і протягом останніх років мешканцям будинків ОСББ надавалася допомога у вирішенні пріоритетних проблемних питань щодо проведення вибіркового капітального ремонту за рахунок різних джерел фінансування.

З ціллю стимулювання створення ОСББ в місті, починаючи з 2006 року, за рахунок різних джерел фінансування надано підтримку 60 ОСББ. В результаті чого виконані роботи з капітального та поточного ремонтів, реконструкції, встановлення приладів обліку теплової енергії на будинках ОСББ на загальну суму майже 9 мільйонів гривень.

Робота із залучення додаткових коштів на капітальний ремонт та реконструкцію будинків ОСББ на сьогодні продовжується.

Слід зазначити, що для можливості спрямування бюджетних коштів на капітальний ремонт та реконструкцію будинків ОСББ, необхідно в установленому порядку виготовити проектно-кошторисну документацію з отриманням відповідного позитивного висновку Миколаївської філії ДП «Укрдержбудекспертиза».

При департаменті житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради працюють ресурсні центри: підтримки органів самоорганізації населення та підтримки ОСББ. Фахівцями департаменту постійно надається технічна, методична, юридична та інша допомога, в тому числі і по розробці інвестиційних проектів для залучення коштів на проведення капітальних ремонтів в будинках. Проводиться роз’яснювальна робота з населенням про переваги створення ОСББ.

При аналізі пропозицій, які надходять від мешканців будинків на будинкових зборах, виявлено, що майже у 80% піднімається питання про створення інституту управителів будинків, що дасть можливість правлінню ОСББ на договірних умовах взяти на роботу фахівця, який має певну освіту та знання щодо управління житловим будинком.

На підставі отриманого досвіду в роботі міської влади, асоціації ОСББ, департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради разом з Південною академією підвищення кваліфікації кадрів Міністерства промислової політики України, Миколаївською обласною громадською організацією «Центр інноваційного розвитку регіону» розроблено програму та проведено навчання 58 спеціалістів за курсом «ефективне сучасне управління в галузі житлово-комунального господарства».

У 2013 році за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті, проведено навчання ще 84 осіб за програмами, які спільно створені фахівцями Чорноморського державного університету ім. Петра Могили, міської асоціації ОСББ та департаменту житлово-комунального господарства.

Департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради створений банк даних «управителів будинків», які пройшли навчання, і ОСББ,  ініціативні групи мають можливість звертатися, обирати собі фахівця по управлінню будинком.

Прикладом може бути голова правління ОСББ «Ольвія» по вул. 11 Лінія, 115, Кутуков Володимир Миколайович, який пройшов навчання у 2008 році і на договірних засадах працює управителем ще в трьох ОСББ міста. При проведенні навчання в 2013 році Кутуков В.М., на підставі отриманого досвіду, також був залучений до викладання матеріалу слухачам.

Життя показало нам всім наявні переваги ОСББ над існуючою формою управління будинками. Покращується якість послуг, встановлюється дієвий контроль над раціональним використанням платежів людей, використовується трудовий внесок мешканців замість стягнення оплати за житло, зменшується кількість скарг. Стало зрозуміло, що світ, в якому ми живемо, - це наш дім, і тільки ми самі, своєю працею та увагою, дбайливим ставленням змінюємо його на краще. Тільки від нас самих залежить, яким будинок буде зараз, в якому стані ми передамо його нашим дітям і онукам, тобто майбутньому поколінню.

Якщо Вам не байдужа доля Вашого будинку, просимо звертатися в департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради за адресою: вул. Адмірала Макарова, 7, третій поверх, кімн. 14 або телефонувати 47-31-92) або в районну адміністрацію за місцем проживання. На ваші запитання відповість відповідний спеціаліст підрозділу. Ми завжди раді Вам допомогти.

Особи, які пройшли навчання і готові працювати на посадах управителя (бухгалтера) в інших об’єднаннях.

№  П.І.поБ посада  адреса контактний телефон
1 Кальницька Віра Йосипівна ОСББ "Імпульс-2", "Херсонське шосе, 38"  вул. Свиридова, 7/1 56-03-73
2 Федорович Маргарита Анатоліївна голова правління ОСББ "Люмера" вул. Декабристів, 7 37-63-85
3 Явкін Володимир Миколайович управляючий ОСББ «Юта», «Спаск», «Слобідське», «Конструктор», «Бузький-1» пр. Леніна, 30; вул. Даля, 2; Нікольська, 4-а; 1Слобідська, 39; Бузький Бульвар, 1-б/1 0639779353
4 Жуковська Тетяна Олександрівна бухгалтер ОСББ "Динамо" вул. Наваринська, 17 36-14-08   0506451122
5 Слободян Василь Миколайович голова правління ОСББ "Восход-2" вул. Нагірна, 91 23-77-12
6 Непомнящий Сергій Витальович голова правління ОСББ "Медик" вул. Фалєєвська, 43 0957338473   39-03-12
7 Зіма Сергій Анатолійович голова правління ОСББ "Океан" пр. Миру, 19 21-52-38
8 Заднепровський Вячеслав Олександрович Голова правління ОСББ "Косіора-2а" вул. Косіора, 2-а  0999118920 
9 Храмцов Олександр Львович Управитель ОСББ «Комунар-8», «Север-1», голова правління ОСББ «Світ добробуту»  пр. Героїв Сталінграда,   13-д 0505586920
10 Черкасова Галина Миколаївна голова правління ОСББ "Калина" вул. Декабристів, 19 0668383953
11 Федорович Сергій Вікторович член правління ОСББ "Люмера" вул. Декабристів, 7 0934487291   424553
12 Гребенюк Андрій Андрійович ОСББ "Айланд" вул. Фалєєвська, 91 0503181822
13 Петренко Раїса Тимофіївна Голова правління ОСББ «Сокіл», «Миколаїв», «Південний» пр. Жовтневий, 23 22-74-22
14 Шемчук Людмила Володимирівна ОСББ "Чайка" вул. Чайковського, 8 0930498276
15 Щербина Марина Федорівна голова правління ОСББ "Машинобудівник" вул. Чайковського, 4 22-55-37
16 Грунковський Сергій Олександрович голова правління ОСББ "Політ-2" пр. Леніна, 195 55-56-38
17 Ніколюк Ольга Андріївна управитель ОСББ "Новосел", "Салют"  пр. Жовтневий, 29 22-40-98
18 Федоренко Валентина Степанівна бухгалтер ОСББ "Дніпро-5" пр. Леніна,162 0507380214
19 Матвєєва Валентина Миколаївна голова правління ОСББ "Восход" вул. Генерала Карпенка, 30 41-73-56
20 Сазонова Ніна Іванівна Голова комітету ОСН пр. Миру, 22 58-62-89  0985118920
21 Томченко Наталія Леонидівна голова комітету ОСН «Ніка» вул. Громадянська, 44-а 76-78-85    0965821681
22 Давидова Олена Володимірівна голова правління ОСББ "Наш Дом" вул. Чигрина,3 44-37-03      0630731190
23 Грановець Іван Дмитрович ЖЕК "Будівельник"   58-63-24 раб
24 Кобельчук Олександр Володимирович ОСББ «Океан-3» вул. Ленінградська,3-д 0502521457   0933863344

ОНОВЛЕНО 08.02.2014


Герої серед нас

Звернення громадян


   Відбулося перше засідання робочої групи з організації забезпечення життєдіяльності міста під час складних погодних умов
Сьогодні, 3 березня, у мерії відбулося перше засідання робочої групи з організації забезпечення...
   Юрій Андрієнко провів прийом
3 березня   2015 року  відбувся особистий прийом  першого заступника міського голови  Юрія Андрієн...
   Тариф розбрату. Перевізники вимагають негайно підняти вартість проїзду в маршрутках
Сьогодні, 3 березня, керівник міста Юрій Гранатуров провів позачергове засідання виконкому міськрад...
   Юрій Гранатуров: «Шантажувати півмільйонне місто ми нікому не дозволимо»
Юрій Гранатуров прокоментував ситуацію, яка склалася сьогодні вранці на маршрутах міста. Як п...
   Підсумки громадського обговорення щодо повернення площі Леніна історичної назви «Соборна площа» в м. Миколаєві
15 лютого 2015 року завершилося двомісячне  громадське обговорення щодо повернення площі Леніна іс...
   Карантин продовжують. У школу - 10 березня
У Миколаєві ГРВІ та грип не вгамовуються, відповідно, епідеміологічна ситуація як і раніше зали...
   В останній тиждень зими в Миколаєві народилося 97 малюків
Останнього зимового тижня в пологових будинках м. Миколаєва народилося 97 малюків, з них 49 хлопчикі...
   Сьогодні в Миколаєві розпочинається плановий ремонт доріг
Плановий ремонт доріг в Миколаєві розпочинається сьогодні, 2 березня. Про це розповів заступник...
   У Миколаєві нагородили переможців програми «Людина року» - «Городянин року» -2014.
Сьогодні, 28 лютого, кіноконцертний зал «Юність» зібрав найбільш яскравих і найбільш непересічних м...
   Скорегувати вартість проїзду у «маршрутках» і не вдарити по кишені миколаївців: це питання разом вирішуватимуть влада, перевізники та громадськість
Розширена нарада щодо тарифів на пасажирські перевезення в міському маршрутному транспорті, про...
   Гала-концерт другого фестивалю-конкурсу військово-патріотичної та афганської пісні
24 лютого в міському Палаці творчості учнів відбувся галаконцерт переможців другого відкритого фест...
   Миколаївські підприємства заборгували своїм працівникам значну суму
26 лютого 2015 року під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення...

 

Важлива інформація для громадян, вимушених залишити свої оселі