Тарифи на опалення в Миколаєві та на Україні у 2020 році

Прогноз комунальних тарифів у місті Миколаїв

Комунальні тарифи на опалення на території України продовжують підніматися вгору, вагома частина заробітної плати багатьох громадян витрачається саме на оплату комунальних послуг. Найбільше навантаження, бюджет простої людини, отримує під час опалювального сезону, адже саме цей вид комунальних послуг, з’їдає більшу частину грошей. Незважаючи на заяви президента України Володимира Зеленського, про реорганізацію енергетичного комплексу країни, ціни продовжують зростати і тому є декілька причин.

• зріст цін на кам’яне вугілля;
  • зростає вартість профілактичного ремонту обладнання;
  • ріст зарплатні працівникам енергетичного комплексу;
  • світова інфляція та ріст курсу долара;

Стан енергетичного комплексу країни

Якщо у 2019 ціна опалення за 1 кв.м була близько 26-27 гривень, то у 2020році, вона буде орієнтовано складати 33-35 гр. за 1 кв.м. Це ще неточна информація, бо ціна на опалення закладається у бюджет країни з урахуваннях прогнозованої середньої температури, на весь опалювальний сезон. Якщо, температура буде нижче запланованої, ціни на опалення підуть вгору, також на тарифах можуть позначитися незаплановані ремонти теплотрас, стан яких залишає бажати кращого.

Існує декілька важливих факторів, що впливають формування тарифів під час опалювального сезону. Для розуміння цієї системи, необхідно докладніше розглянути деякі з них.

1. Серйозно впливають на формування тарифів, ціни на природній газ та електроенергію. Якщо у підземні сховища, було закачано менше газу, чим потрібно, докупити його під час опалювального сезону, буде в рази дорожче.
  2. Великих затрат з бюджету, потребує ремонт и профілактика трубопроводів та обладнання. Приблизна сума витрат на ці потреби, закладається при формуванні тарифів, але кожного року незапланованих затрат стає все більше.
  3. Інфляція змушує керівництво країни, підвищувати зарплатню працівникам державних підприємств. Ці суми звеличуються кожного року і добавлять вартості опалювальним тарифам.
  4. Частина обладнання і матеріалів, необхідних для підтримання енергетично сектора в робочому стані, закупається за кордоном. Через зміни курсу валют, підприємство може заплатити більше грошей, чим було заплановано.

Способи економії

Щоб зрозуміти, як можливо зекономити в цій ситуації, треба пояснити, як нараховується ціна на цей вид послуги. Одиницею виміру для опалювання, є Гкал (гігакалорії) і при нарахуванні коштів враховується їх кількість. Ціна на 1Гкал, постійно зростає, в 2019 вона становила 1482 грн, а в 2020 році, прогнозована вартість вже 1524 грн, для міста Миколаїв.

Якщо будинок не обладнаний спеціальними приборами заміру, гроші нараховуються за квадратні метри жилої площі громадянина. В цій ситуації, є декілька варіантів законної економії і нижче ми поговоримо про деякі з них.

1. По перше, потрібно обладнати свій будинок, або квартиру індивідуальним лічильником обліку тепла. Це дозволить мешканцям платити за Гкал а не за квадратні метри, так виходить значно дешевше.
  2. Потрібно повисити теплоізоляцію будівлі, так втрати тепла будуть значно меншими і послуги опалювальної компанії, будуть зведені до мінімуму. Окрім того, буде вірним додатково утеплити труби, що ведуть з підвалу до жилих кімнат.
  3. Оснастити своє житло обладнанням, яке дозволяє регулювати подачу тепла. Таким станом, в теплі дні є можливість значно зменшити затрати. А, якщо мешканці планують покинути житло, на декілька днів, є можливість повністю відказатись від цього виду послуги.

Ці заходи, в значної ступені, допоможуть зекономити на опаленні, та знизити навантаження на бюджет звичайного українського громадянина. Адже, далеко не всі мешканці, можуть дозволити собі платити за тепло в повному об’ємі.

Підсумок

Підводячи підсумок, можна сказати, що тарифи на опалення будуть зростати по території всієї країни і місто Миколаїв, не буде виключанням. Лишається сподіватись, що зима буде тепла і споживання опалення буде мінімальним. Бо, у зв’язку з коронавірусною пандемієй, та викликаним їй карантином, бюджет країни відчув значне навантаження, на яке він буд не розрахований.   Економіка держави знаходиться в тяжкому стані і, можливо керівництво країни прийме рішення повисити тарифи, щоб закрити дірки у бюджеті. Простим громадянам, рекомендується заздалегідь підготовитися до опалювального сезону, та сподіватись на краще.