Тарифи на природний газ у Миколаєві та Україні на 2020 рік

Існуючі тарифі та прогнози

  У травні 2020 року єдина державна ціна за 1кбм природнього газу становить 2,94, що майже на 15% відсотків нижче ніж у квітні цього року. Це пов’язано з великими об’ блакитного палева, яке з’явилося на світовому ринку, через нафтову війну між основними постачальниками цього ресурсу.

  Економісти прогнозуюсь і подальший спад цін на цей енерго-ресурс, справа у тому, що більша частина підземних газових сховищ країни заповнена, а світові ціни і досі не ідуть вгору. Ніхто не знає, скільки буде тривати цей період, але поки що, для України ситуація складається добре.

  • Ціна за доставку газу населенню. Місто Миколаїв – 1,3 грн за 1 кбм.
  • Ціна природнього газу за травень – 2,94 грн за 1 кбм.
  • Прогнозована ціна природнього газу на червень – 2,78 грн за 1 кбм.
  • Прогнозована ціна природнього газу на липень – 2,62 грн за 1 кбм.

  Як ми бачимо, просліджується позитивна динаміка, залишається сподіватись, що у найближчі місяці, ціни будуть продовжувати падати. Адже блакитне паливо потрібно не тільки для побутового використання.

Вплив газових тарифів на інші тарифи

  Природний газ, є важливою частиною енергетичного комплексу багатьох розвинутих країн. Він застосовується у багатьох галузях промисловості та життєдіяльності країни, нижче буде представлений перелік галузей, на які вплине ціна на блакитне паливо.

  1. З падінням цін на газ, можуть змінитися ціни на опалення, для населення країни, деякі компанії-постачальники,  використовують природний газ як основний вид палива, для підігріву води до потрібної температури.
  2. Ціна на природній газ, може сказатися на тарифах за гарячу воду. Більша частина котельних, використовує блакитне паливо и, хоча це не єдиний фактор, для зміни існуючого тарифу, він може плинути на це.
  3. Велика частина приватного та громадського автотранспорту на сьогоднішній день, використовує метан, або пропан замість бензину і дизельного палива. Можливо з падінням цін на газ, стануть меншими ціни на вантажоперевезення і в магазинах трохи впадуть ціни на продукти.

 Як ми бачимо з цих фактів, в найближчій час, ми можемо побачити деяку позитивну динаміку у секторі надання послуг населенню. Такі події можуть відбитися, якщо ціни на блакитне паливо продовжать падати, або залишаться на існуючому рівні.

Вплив газових тарифів, на економічний розвиток країни

  Можливо падіння цін на газ, надасть позитивних змін в економічному стані країни, для багатьох підприємств зміна тарифів буде добрим знаком. Ці зміни дозволять виділити кошти на модернізацію та розширення підприємницької діяльності. А посилення економічного стану країни дозволить повисити економічний стан населення України.

  1. Посилення розвитку промисловості допоможе створити більше робочих місць, а це означає кошти з податків, які зараз так потрібні країні. Через оголошений режим карантину, держава не получила коштів, які були закладені у бюджеті країни.
  2. Зекономлені кошти, керівництво підприємств може направити на підвищення рівня заробітних плат робітникам та виплату премій. Це знизить заборгованість населення перед державою за комунальні послуги.
  3. Нарешті це може знизити ціни виробників на свою продукцію. Зниження цін на природний газ, приведе к підвищенню рівня товарообігу серед населення і принесе ще один стимул розвитку економіки рідної країни.

  Як ми бачимо, зниження тарифів на природний газ, може нести сильний вплив на функціональність держави, та підвищення рівня життя простих громадян. Якщо розумно використати даний проміжок часу, Україна може сильно наростити свій економічний потенціал.

Висновки

  Події що відбуваються на газовому ринку, несуть збитки постачальникам природного газу, але інші країни в цей час, можуть зекономити багато коштів. Не слід забувати, що попереду опалювальний сезон, під час якого споживання блакитного палива, в рази зростає.

  Якщо керівництво України заповнить усі підземні сховища, а може, навіть орендує іноземні, під час зими вдасться зекономити великі суми грошей, які можна направити на розвиток своїй економіки та промислового сектору.

  Але, що б там не було в думках у керівництва країни, звичайним громадянам України залишається тільки радіти зниженню газових тарифів. Ніхто не знає, який час це буде продовжуватись и, що нам покаже друге піврічча.

Довідковий Миколаїв